O nás

Pod značkou ,,Krkonošské řezbářství” pro vás tvoříme od roku 2014
 

 Zaměřujeme se především na estetickou stránku výrobku a na pečlivě vytvořený detail. Všechny naše výrobky jsou ručně vyřezané na pile a vzápětí opracované řezbářskými dláty. Díky tomu je každý kus originální.

 Náplní naší práce je:
řezbářská zakázková činnost a kusový prodej. Zakázková tvorba dřevěných log, drobného nábytku, dekorativních předmětů, dětských hraček, vlasových doplňků a jiných výrobků tvořených dle vašich představ. Kusový prodej dárkových předmětů, nejrůznějších dekorací ...

 Naše studia: umělecký truhlář- řezbář a umělecký řezbář
Vyučení zahrnuje: řezbářská činnost, výrobu nábytku z masivu a aglomerovaných materiálů, základy metalování (zlacení) a restaurování historického nábytku.
 
Pocházíme z Krkonoš, kde má řezbářské řemeslo svou dlouholetou tradici.
 
Složení našeho řezbářského týmu:

 

Vít Kovář

Práci se dřevem jsem studoval 7 let. Čtyři roky studia uměleckého řezbáře a tři roky uměleckého truhláře, kde tento obor zahrnoval: restaurování nábytku, řezbářskou činnost, základy metalování plátkovým zlatem, různé povrchové úpravy včetně šelakové politury, ruční opracování masivního dřeva od počátečné až do konečné podoby výrobku bez použití stroje, práci s laminem či dýhování dřevěných, nebo konstrukčních desek a tvorba intarzií. Tento materiál mě bavil už jako malého a nadšení pro něj mi vydrželo. 

Veronika Kovářová 

Prošla jsem studiem čtyřletého uměleckého řezbáře. Byla jsem na čtrnáct dní v Anglii, kde jsem se učila truhlářské práci. Po dokončení prací jsem obdržela certifikát. Vyřezávám pomocí dlát do masivního dřeva, takže celý výrobek je zhotoven ručně. Ze dřeva dělám reliéfy, loutky, hodiny, misky, rámy na zrcadla, sošky, soustružené výrobky atd... Pracovat se dřevem mě baví, protože zde mohu využít svou fantazii a kreativního ducha. Je to krásná práce, která mě naplňuje.

Michaela Kovářová

Tvorba se dřevem mě velice baví. Studovala jsem 4 roky uměleckého řezbáře. Mám zkušenosti s truhlářskou činností, které jsem získala při čtrnáctidenním pobytu v Anglii, kde jsem obdržela certifikát. Přírody si vážím a líbí se mi, když ze dřeva mohu vyrobit něco hezkého a okolí to potěší. Vyrábím věci jak na zakázku- dle požadavků, tak i věci bez zadání. Jsem šťastná, že mohu při vyřezávání do dřeva upustit uzdu fantazii a ztvárnit cokoli, co mě napadne. Je to velice příjemná práce a nejvíc mě těší, když tímto způsobem mohu udělat radost i dalším lidem.